Ayşe Gerçel

Yoga Alliance Onaylı Yoga Eğitmeni

1974 yılında İzmir'de doğdum. Eğitim hayatımı önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulu, daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümlerinde tamamladıktan sonra kurumsal bir şirkette Genel Müdür Asistanıolarak uzun yıllar çalıştım.

2008 yılında yogayla tanıştım. İlk başlarda yogayı fiziksel yarar sağlamak, esneyip ileri yaşlarda sağlıklı kalmak için yapmaya başladım. Zamanla yogaya daha çok önem vermeye başladım. Çalıştığım işyerinin kapanmasının ardından "sevdiğin işi yaparsan bir dakika bile yorulmazsın." görüşüyle çok sevdiğim yogayı daha derinlemesine öğrenmek, belki de meslek haline getirme kararı almamın ardından Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde, Alper Bayraktar Hocamla yollarımız kesişti. İlk derste daha önce hiç bilgi sahibi olmadığım "yoga felsefesi"ne hayran kaldım.

200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitiminin ardından Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde verimli ve etkin bir asistanlık dönemini tamamladım. 2016 Ekim döneminden beri Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde, Alper Bayraktar liderliğinde 200 saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi ve 85 saatlik Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimlerinde eğitmenlik yapmaktayım.

Özel ve grup çalışmalarıyla yoga dersleri vermekle beraber kendi yoga pratiğimle öğrenme ve gelişme yolculuğuma devam etmekteyim.

Etkin İnsan'da Tamamladığım Eğitimler :
RYS 200 Yoga Alliance 200 saat Temel Yoga Eğitmenliği
RYS 300 Yoga Alliance 300 saat İleri Seviye Yoga Eğitmenliği
RPYS Yoga Alliance 85 saat Hamile Yogası Eğitmenliği

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde verdiğim eğitimler: